Technologia lasera frakcyjnego CO2.
W naszym gabinecie możecie Państwo skorzystać z zabiegu wykonanego w technologii lasera frakcyjnego CO2. To jedna z najnowszych technologii, powszechnie stosowana w kosmetyce na całym świecie. System ten znany jest jako teoria frakcyjnej fototermolizy, którą ekspert medyczny doktor Rox Anderson, opublikował w 2004 roku na Uniwersytecie Harvarda. Po zatwierdzeniu teorii zaczęli stosować ją specjaliści na całym świecie.
Frakcyjna teoria fototermolizy stanowi rozszerzenie tradycyjnej teorii selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że daje szybkie i widoczne rezultaty, zupełnie jak w przypadku leczenia chirurgicznego, lecz zarazem ujawnia znacznie mniej skutków ubocznych, dzięki czemu czas rekonwalescencji jest skrócony do minimum.
Na czym polega zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2?
Mikroskopijna wiązka lasera dziurkuje skórę na wybranej partii ciała pozostawiając w niej tysiące kanalików. Wierzchnia warstwa tkanki oglądana pod mikroskopem przypominałaby siatkę. Urządzenie prowadzi do rozpadu nie więcej niż 30% naskórka. Następnie zachodzi szybka regeneracja komórkowa. Skóra całkowicie się odbudowuje już po około 7-14 dniach. Najtrudniejsze są pierwsze dni po zabiegu, gdyż jest zaczerwieniona i pojawiają się na niej drobne strupki. Zabieg nie tylko powoduje regenerację i odbudowę skóry, ale też stymuluje syntezę nowego kolagenu. Dlatego pełne efekty widoczne są po upływie od 3 do 6 miesięcy, podczas których cera cały czas poprawia swój wygląd. Laser frakcyjny CO2 można stosować w zasadzie na dowolną partię ciała. Efekty widać od razu, są one postępujące. Stan skóry poprawia się już na trzeci, czwarty dzień po zabiegu.
Zastosowanie :
- redukcja blizn potrądzikowych
- blizny po oparzeniach, po operacjach, po urazach
- usuwanie zmarszczek, odmładzanie skóry, poprawa napięcia
- resurfacing
- redukcja rozstępów
- leczenie oznak po nadmiernym wystawieniu na słońce
W przypadku obszernych zmian, takich jak rozległe blizny potrądzikowe, w celu pełnej wymiany skóry na nową należy powtórzyć zabieg od dwóch do czterech razy w odstępach około pięciu tygodni.
Przeciwwskazania:
- ciąża, karmienie
- przyjmowanie leków immunosupresyjnych i światłouczulających
- otwarta rana na skórze w obszarze zabiegu
- stosowanie retinoidów (można poddać się zabiegowi co najmniej pół roku po zakończeniu leczenia)
- nowotwory
- aktywna opryszczka
- skłonność do keloidów (przerośniętych, guzowatych blizn)
- opalenizna (ostatnie 2-4 tygodnie)
- złuszczania (peeling chemiczny, mikrodermabrazja)
- epilepsja
- cukrzyca
Po zabiegu:
Skóra poddana zabiegowi jest obrzęknięta, zaczerwieniona, mocno rozgrzana, wygląda jak po nadmierniej ekspozycji na promieniowanie UV ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami, które mijają po kilku godzinach. Może też pojawić się przejściowa wysypka, jak przy uczuleniach. Po 1-2 dniach obrzęk, rumień i pieczenie ustępują. Pojawiaja się mikroskopijne strupki które przez około 4 – 5 dni ulegaja stopniowemu złuszczeniu. Odsłania sie nowa skóra, która przez kolejne tygodnie cały czas w głębi ulega regeneracji.
Zalecenia po zabiegu:
Po zabiegu należy smarować skórę przez 4-7 dni łagodzącym kremem (Alantan, Zinalfat, Cicaplast, Bepanthen, Cicalfate) kilka razy dziennie, aż do całkowitego złuszczenia sie strupków. W czasie trwania rekonwalescencji nie wolno pływać w basenie, dotykać skóry brudnymi rękami, zdrapywać złuszczających się strupków. Należy również stosować na dzień kremy z filtrami przeciwsłonecznymi SPF50+. Oferowany przez nas zabieg daje znakomite efekty. Polecamy go wszystkim, którzy z uwagi na czas rekonwalescencji wolą uniknąć chirurgicznego liftingu twarzy. Do codziennych zajęć możesz wrócić już w okolicach czwartego dnia.